Yakın Doğu Üniversitesi 2020-2021 Öğrenim Ücretleri

Yakın Doğu Üniversitesi Hakkında

Yakın Doğu Üniversitesi 1988 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Lefkoşa semtinde kurulmuş olan yetkin öğretim üyeleriyle hizmet vermekte olan uluslararası bir yükseköğretim kurumudur. Yakın Doğu Üniversitesi 118 ulusal ve uluslararası kuruluşa tam üyedir.

Hizmetler

Yakın Doğu Üniversitesi tam teşkilat bir üniversite olmasından kaynaklı bir çok ülkeden öğrenci gelmekte ve kayıt yaptırmaktadır. Eğitimler Türkçe ve İngilizce verilmekte olup bütün fakülteleri, yüksekokulları, enstitüleri, hastanesi laboratuvarları, atölyeleri, bilgisayar merkezleri, kültür merkezleri, kütüphanesi, yurtları, olimpik kapalı yüzme havuzu ve diğer sosyal etkinlikleri bulunmaktadır.

Girne Merkezli Öğretim Kurumu; Girne Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi köklü bir öğretim kurumu olup kreş, okul öncesi, ilkokulu ve kolej olarakta hizmet vermektedir. Kurucu rektörü Dr. Suat İrfan Günsel olmakla beraber Ada genelinde ki en büyük üniversitelerden birisidir. Lefkoşa bölgesinde hizmet vermekte olan Yakın Doğu Üniversitesinin Girne merkezli öğretim kurumu, 2013 yılında Girne kentinde (Girne Üniversitesi) açılmıştır.

Yakın Doğu Hastanesi

Hem Lefkoşa hem de Girne bölgesinde yüksek düzey hizmet vermekte olan Yakın Doğu Hastanesi (Lefkoşa) ve Dr. Suat Günsel Hastanesi (Girne) Kıbrıs da ileri gelen en iyi hastanelerden birisi olmuştur. Özellikle Kıbrıs’ın sağlık sektörünün çok iyi düzeyde olmadığını görebiliriz bu nedenden dolayı Kıbrıs da yaşamakta olan halkın sağlık hizmetine uzun yıllardır ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Tam da bu anlamda hem dünya çapında üst düzeyde eğitim ve sağlık hizmeti vermekte olan köklü bir kurum olup hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin hastane ihtiyacını karşılamaktadır.

Lefkoşa Bölgesinde Yaşamanın Avantajları

Girne bölgesinde yaşantının zor olmasının nedenini daha çok turistik bir bölge olmasına bağlayabiliriz. Bu nedenle öğrencilik hayatı Girne bölgesinde daha zor geçmekte olup genellikle öğrencilerin Girne bölgesindeki üniversitelere kayıt yaptırdıktan sonra yaşam standartlarının zorluğu nedeni ile Lefkoşa ve diğer bölgelerdeki üniversitelere kayıt yaptırmaktadırlar.

2020-2021 Eğitim Ücretleri

Tabi ki de her özel üniversitenin her sene belli oranlarda değişmekte ve güncellenmekte olan eğitim harçları bulunmaktadır. Bu ücretlendirmeler tam burslu (%100 burs), %75 burs, %50 burs, %25 burs, ve ücretli olarak sıralanmaktadır. Tam burslu olarak okula kayıt yaptırsanız dahi senelik ödeyeceğiniz hizmet ücreti maalesef bulunmaktadır. Eğer yeni kayıt olucaksanız öğrenim harcını buradan öğrenebilirsiniz veya kayıt yenileyecekseniz de yeni öğrenim yılına girmeden ve ücretler faizlenmeden erkenden ödemeniz genellikle önerilir.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *