Kıbrıs’tan Telefon Almak ve Telefon Fiyatları

Kıbrıs’tan telefon almak için ne gerekir “Kıbrıs’ta telefon fiyatları, Türkiye’den uygun mu?” gibi sorularınızı cevaplayacağız.

Öncelikle Kıbrıs’tan telefon alırsak kayıt ettirmemiz gerekir mi?

Telefonu alırken yut dışından almış gibi yapılan işlemlerin aynısını yapmak gerekiyor. Örneğin bu işlemler pasaport ile yapılıyorsa Kıbrıs’a gittiğinizde size verilen giriş çıkış belgesi ile yapılmaktadır. Lakin bu işlem yetmiyor, aldığınız telefonu kayıt ettirmeniz gerekmektedir.

Kıbrıs’ta ki telefon fiyatları Türkiye’den uygun mu?

Kıbrıs’ta satılan telefonlar Türkiye’den oldukça uygun ama sadece telefon almak için Kıbrıs’a gitmek mantıklı olmayabilir. Gezmeye gittiğinizde 1-2 adet telefon alabilirsiniz. Aldıktan sonra kayıt ücretini de hesaba katmak gerekir.

Kıbrıs’ta uzun süre kullandığınız telefon ile Türkiye’ye ilk defa giriyorsanız telefon kapanabilir. Çünkü telefon kaydı Kıbrıs olduğu için yurt dışındaymış gibi işlem görecektir. Mesela Türkiye’den telefon alıp başka ülkeye gittiğinizde bir süre sonra telefonunuz kapanacaktır. Çünkü o gittiğiniz ülkede kaydı olmamasıdır. Kıbrıs’tan telefon alma mantığı da aynıdır. Kıbrıs’tan telefonu uyguna alabilirsiniz ama kayıt ettirme ücretini de hesaba katmanız gerekir. Kıbrıs’tan telefon alıp kayıt ettirmek 2021 yılında ortalama 1000-1500 TL gibi bir masrafı olabilir. Bu da sadece telefon için Kıbrıs’a gitmek için çok mantıksız olabilir.

Kıbrıs’ta Türk telefon hatları nasıl kullanılır?” sorusunun cevabı için sitemizde bulunan makalemizden öğrenebilirsiniz. Yazıya gitmek için 🔗buraya tıklayınız

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *