15.05.2022 0 Yorum

Kıbrıs’ta Görmeniz Gereken Kıbrıs Taş Evleri

Kıbrıs’ın yaz sıcağından kurtulmak için kış aylarında da içi sıcacık olan bu taş evlerin yalıtım özellikleri olması taş evler olmasına dayalıdır. Mimarisi ile ilgi odağı olan taş evlerin fiyatlarını da makalemize ekledik.

Taş Evler 2013 yılında tamamlanmış olup 11 adet lüks donanımlı havuzlu şekilde inşa edilmiştir. Kısaca taş ev modelleri bulunduğu yörenin mimarisine uygun şekilde tasarlanmaktadır. Taş evler Ege Ve Akdeniz Bölgelerin de daha çok meşhurdur. Kıbrıs taş evleri tipleri ise kemerli çatı, yüzme havuzlu ve sade, tarihi tipli eskitme taş evler dışardan ne kadar eski gözükse de Kıbrıs’ta bulunan taş evlerin iç dizaynları son derece lüks ve akıllı sistemle donanmıştır.

Bu evlerin donanımları şu şekilde olabilir;

4 oda 2 salon, 250 metrekare, şömine, açık alan ve bahçe,  havuz, doğal mermer, dağ ve Deniz manzarası bir arada olan son derece lüks donanımlı bu taş evlerin Kıbrıs’ta ki fiyatları;

250.000 Sterlin ile (2.606.477,22 Türk Lirası) 180.000 Sterlin (1.876.663,60 Türk Lirası) arasında değişmektedir. Bu fiyatlarda ister Kıbrıs’ta ki taş evleri satın alabilir yada sadece tatil amaçlı geliyorsanız bu taş evlerden yazlık olarak kiralayabilirsiniz.

Bazı Kıbrıs taş evleri görselleri;

Kıbrıs evleri doğa ile iç içe olup eşsiz manzaralarıyla ve şehrin gürültüsünden uzak kalabileceğiniz şekilde tasarlanmış olup kafanızı rahat dinleyebileceğiniz şekilde sunulmuştur. İster satın alın ister kiralayın.

Arkanızı dönünce dağ önünüzü dönünce uçsuz bir deniz manzarası ile tatilinize, yaşamınıza, keyfinize kat kat pozitif etki vereceğinin garantisini veriyoruz.

Dışardan ne kadar eskitme gibi görünse de içi, bahçesi ve havuzuyla ultra lüks olduğunu kanıtlıyor. Mimarlar eski Kıbrıs taş evlerini turizme daha katkı sağlamak amaçlı hizmet vermektedirler.

Bir önceki yazımızda da söylediğimiz gibi dışardan eski gözükmesi sizi yanıltmasın önünde kocaman havuzları ile taş evler görünümlerine havuz, bahçe ve iç dizaynlarıyla artı bir etki yaratmaktadır.

Yorumlar (0)