15.05.2022 0 Yorum

İphone Klavye’den Memojileri Kaldırma

IOS 13 ile birlikte gelecek güncelleme ile memojinizi aktif ettikten sonra Whatsapp veya instagram’da bir mesaj yazdıktan sonra bir emoji atmak için emoji klavyesini açtınız ve o da ne ? Memojiler! Yıllardır alışmış olduğunuz “😂” ifadesinin yerinde bir memoji var.

Memoji Nedir ve Ne İşe Yarar ?

Memojileri tamamen kaldırmak istiyorsanız veya devre dışı bırakmak istiyorsanız son aşamaya kadar aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Memojilerin kaldırılmadan önceki görüntüsü Facebook, Whatsapp veya Instagram klavyesini açtığınızda, emoji klavyesine geçiş yaptığınızda görseldeki gibidir. El alışkanlığı olduğu için güncellemedeki bu durum pek hoşunuza gitmeyebilir. Şimdi bu memojilerden nasıl kurtuluruz ona bakalım.

Nedenini bilmediğimiz bir durum da şu ki; memojileri gönderdiğinizde resim olarak karşı tarafa iletiliyor. Hareketli memojiler hareketsiz olarak gönderiliyor.

Adım Adım Memojileri Gizleme (Videolu Anlatım)

  1. SMS Mesajlar’a Girin. Telefonunuzun menüsünden Mesajlar uygulamasına girin. Whatsapp veya Instagram için bu düzenlemeyi yapamazsınız. Telefonunuz ile birlikte gelen Mesajlar uygulamasına girmeniz gerekmektedir.
  2. Herhangi bir mesaja dokunun. Telefonunuza gelmiş herhangi bir mesaja dokunun, kimden geldiği, veya ne tür bir mesaj olduğu önemli değildir.
  3. En alttaki menüyü sağa çekin, ve seçenekler butonuna dokunun. En altta bazı uygulamaların olduğu satırı en sağa çekerek, en sağdaki seçenekler butonuna dokunun. Bu menüye dokunduktan sonra aşağıdaki adımları takip edin. (Örnek buton görselde mevcuttur. )
  4. Sonraki sayfada düzenle butonuna tıklayın.Daha sonra açılan sayfada da sağ üstteki düzenle butonuna tıklayın. Burada aşağıdaki bileşenleri düzenleyebilir veya silebilir hale geleceksiniz.
  5. Daha sonra Memoji klavyeyi devre dışı bırakın.Listede Memoji klavyeyi sol kısımdan silebilir, veya sağ kısımdaki araç ile devre dışı bırakıp, istediğiniz zaman yeniden aktif edebilirsiniz.

Yorumlar (0)