Kıbrıs’da Araba Kullanmak ve Sol Direksiyon

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, Kıbrıs’a mı gidiyorsunuz ? Çok doğru bi karar! Güzel adamızı ziyaret etmeden önce bazı konularda bilgi almak istediniz. Çok normal.

Kıbrıs’da Trafik Kuralları ve Araba Kullanmak

İnanın abartıldığı kadar zor değil. KKTC’de araba kullanırken tek yapmanız gereken son derece ılımlı olmanız ve trafikte insan olmanız. Fazlası gerekmiyor. Kavşaklara (Kıbrıs’da Göbek olarak adlandırılır. ) girerken, kavşak içerisinde araç var ise beklemeniz gerekiyor örneğin. Yani sakin olduğunuzda anlayabileceğiniz ve çözebileceğiniz kurallar bunlar.

KKTC’de araçların diğer araçlara ve yayalara karşı son derece saygılı olduğunu göreceksiniz, lütfen siz de bu şekilde davranın. Çok fazla acemi şöför olabilir, bayan şöförlerin sayısı oldukça fazla. Bunun farkında olun ve kendinizi ve diğer sürücüleri zor durumda bırakmamak adına rahat, sakin ve sabırlı olun.

Sol Direksiyon Kullanabilir Miyim ?

Araç kiralayacağınızı farz edersek, havaalanından şehir merkezlerine gidene kadar bu konuda alışacağınıza eminiz. Belki ertesi güne kadar, fakat bu konuyu da çok sorun yapmayın. Tek yapmanız gereken önceki maddede olduğu gibi sadece sakin olmak ve daima gözünü açık tutun.

Dalgın bir sürücüyseniz veya bir anlık sinirle bir hata yapabilecek potansiyele sahipseniz sizin için biraz tehlikeli olabilir çünkü bu durum. Anlık olarak ters yöne girmeniz söz konusu olabilir.

Dikkatli olalım, insan olalım. En önemlisi bu. Kıbrıs’da da çok fazla acemi sürücü bulunmakta. Sakin ve dikkatli olmak gerekiyor.

Adamıza şimdiden hoşgeldiniz. İyi eğlenceler.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *