Kıbrıs Petrol Arama Haritası Ve Petrol Fiyatları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti enerji kaynakları Girne-İskenderun arasında ortalama 8 milyar varillik zengin petrol yatakları bulunmaktadır. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO’nun) sismik gemisi raporları mevcut olmasına rağmen herhangi bir müdahale yapılmamaktadır.

Kıbrıs Petrol Haritası

Kıbrıs ile Mısır arasında olan, Ada’dan 50 deniz mili uzaklıkta ve denizden ortalama 2 kilometre derinliklerde zengin petrol yatakları tespit edildiğini yönündeki iddiaların ciddi bir şekilde araştırılması devam etmektedir.

Kıbrıs Petrol Yatakları

Kıbrıs ada bölgesinde petrol aramaları sürüyor, Fatih Yavuz sondaj petrol arama gemileri Kıbrıs açıklarında petrol aramalarına başlaması sonrası bir çok yandaş devletler tarafından tepki almıştı. Bu bölgedeki enerji kaynakları son 10 yılda Kıbrıs Afrodit’te 130 milyar metreküp  petrol bulunduğu açıklanmıştır.

Kıbrıs Petrol Fiyatları

KKTC’de petrol fiyatları Türkiye’ye göre daha ucuzdur. Kıbrıs’taki araçlar 95 oktan benzin, 98 oktan benzin ve euro dizel olarak çalışmaktadır Kıbrıs’ta LPG Kullanımı yaygın değildir, Hatta kullanımı hiç yoktur bu nedenle Kıbrıs’ta LPG Satışı yoktur.

Kıbrıs Bölgesinde bulunan petrole kıyasla Kıbrıs petrol fiyatları ne kadar sorularını da cevapladık.

Güncel Kıbrıs petrol fiyatları

  • Kurşunsuz 98. 6.01 TL.
  • Kurşunsuz 95. 5.81 TL.
  • Euro Diesel. 5.76 TL.
  • Gaz Yağı 5.59 TL.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *