Kıbrıs Oto Galerilerinde Araba Fiyatları

İnternetin yayılarak her alanda hayatımıza girmesi tabi ki araba sektörüne de yansıdı. Artık arabalarımızı alırken büyük çoğunluğumuz internetteki alım satım şirketlerine koyuyor oradan alıp satıyoruz. Çünkü araba sektörü de diğer sektörler gibi bir dev haline geldi. Arabalarımızı alırken manüel mi otomatik mi, gazlı mı benzinli mi olsun? Diye özelliklerine ayırarak bakmak istiyoruz ve bu internette fazlasıyla var durumda. Eskiden olduğu gibi araba pazarlarına giderek istediğimiz arabayı aramıyoruz. Elimize telefonumuzu tabletimizi aldığımız gibi istediğimiz arabaları bir anda elimizin altında buluyoruz.

İnternetten Araba Almanın İyi ve Kötü Yönleri?

Aslında internetten araba almanın iyi yönleri yukarıda bahsettiğim gibi. İstediğimiz araba elimizin altında. Örneğin beyaz renkli manüel gazlı bir araba filtrelemesini internette yaptığınızda binlerce çeşit 2. El araba ilanı ile karşılaşabilirsiniz. Kötü yönlerine gelecek olursak, hepimizin bildiği üzere dolandırıcılık hususuna gelmiş oluruz. İnternette araba satışlarında karşılaştığımız birinci sorun arabaların hatalarının olduğu gibi söylenmemesi. Özellikle yüksek değerde bir araba alıyorsak kaportasındaki ufacık bir çizik bile arabamızın değerini çok ciddi miktarda düşürebilir.

Kıbrıs Araba Fiyatları

Kıbrıs’da araba fiyatlarına göz atmak için, buraya tıklayarak araba ilanlarına göz atabilirsiniz. Portkibris.com sitesi, araç alım ve satım ilanları için tercih edebileceğiniz bir portaldır.

Sonuçta internetten araba aldığımızda belki de yüzlerce km yol gidiyoruz ve uygun geldiği anda bir bakıyoruz araba altımızda. Tabi ki de ekspertize arabamızı sokuyoruz ama bazen eksperin bile gözden kaçırdığı noktalar oluyor. İnternetten araba satışı öyle bir şey ki insanlar 10 takla atmış arabayı belki de sağlam nokta kadar yeri kalmamış arabayı çiziksiz diye satışa sunuyorlar. Ustalar da arabayı öyle yapıyor ki dışarıdan baktığınızda arabada nokta hasar göremiyorsunuz eğer araba konusunda çok usta değilseniz. İnternetten araba alırken belki de en çok dikkat etmemiz gereken husus budur.

İnternetten Araba Almalı Mıyız?

Yukarıda bahsettiğim hususlara dikkat ettikten sonra internetten tabi ki araba alınabilir. Hatta günümüzde internetten araba alıp satarak geçimini sağlayan binlerce insan var beklide. Artık internetten araba alım satımı o kadar doğallaştı ki insanlar bunu alay konusu bile yapabiliyor. Sosyal medyada takla atmış tekeri dışarı fırlamış arabaları insanlar sahibinden çiziksiz diye şaka maksatlı paylaşıyor ve insanlar da artık her şeyin farkında internetten araba dolandırıcılığı konusunda. Ama siz gene de dikkatli olun.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *