Mersin Taşucu’ndan Kuzey Kıbrıs Girne Feribot Vapur İle Gitmek Kaç Saat Sürer?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ülkemizden ulaşım hava yolu ile birlikte, deniz yolu ile sağlanmaktadır. Farklı limanlardan kalkan feribotlar ile Kıbrıs limanlarına günlük seferler düzenlenmektedir. Farklı denizcilik firması tarafından sağlanan feribot hizmetleri için günlük sefer saatlerini firmaların internet sitelerinden ya da online bilet satış sitelerinden öğrenebiliyorsunuz.

Türk vatandaşları Kıbrıs’a feribot ile gitmek için en çok Mersin Taşucu limanını kullanmayı tercih etmektedir. Mersin’de yer alan limanlar arasında 2. Büyük limandır ve günlük seferleri bulunmaktadır. Feribot hizmeti sunan firmalar Taşucu’ndan günlük en az bir sefer düzenlemektedir. Aynı şekilde karşılıklı olarak Kıbrıs’ın çeşitli limanlarından kalkan feribotları Taşucu limanına gelmektedir. Firmalar kış aylarındaki olumsuz hava şartlarından dolayı bazı seferlerini iptal etse de yıl genelinde seferlerini sürdürmektedir.

Taşucu Feribot Limanı Hakkında

Taşucu limanı bölgenin en büyük 2. Limanı olduğu için gelen yolcuların ihtiyaçlarını giderebilmek ve rahat etmelerini sağlayabilmek için, otel, kafeterya gibi çok sayıda işletmeler yakınında bulunmaktadır. Taşucu limanı Mersin merkeze 1 saatlik uzaklıkta bulunmaktadır. Kıbrıs’a feribot ile gitmek isteyenler Mersin merkezden firmaların servisleri ya da diğer toplu taşıma araçları ile ulaşımlarını sağlayabilirler. Sitemiz üzerinden Taşucu feribot saatlerini öğrenebilirsiniz.

Taşucu Girne Feribot İle Kaç Saat

Taşucu girne arası vapurla ortalama 4-6 saat arası sürmektedir.

Taşucu limanında feribot sefer saatinizi beklerken, zaman geçirebileceğiniz tarihi yerler ve amphora müzesi bulunmaktadır. Alışveriş merkezlerinin bulunması feribot saatlerini beklerken sıkılmamanızı sağlayacaktır. Taşucu limanından kalkacak olan feribot sefer saatleri firmalara göre değişmektedir.

Mersin’den Kıbrıs’a Sefer Saatleri

Mersin Taşucu limanından Kıbrıs’a düzenlenen feribot seferleri haftanın her günü düzenlenmektedir. Bazı firmalar haftanın belirli günlerinde haftada iki ya da üç gün feribot seferi düzenlemektedir. Taşucu limanından feribotların kalkış saatleri, 20:00 – 21:00 – 23:59 olarak kullanılmaktadır.

Mersin – Kıbrıs Feribot İle Kaç Saat?

Mersin Kıbrıs feribot kaç saat” sorusunun cevabı ise: feribot ile yolculuk ortalama 2 saat sürebilmektedir. Bu hava şartlarına göre değişmektedir. Yolcular Taşucu limanından feribota bindiklerinde Kıbrıs’a sabah saatlerinde ulaşabilmektedir. Mersin Kıbrıs Feribot mesafesi kaç saat öğrenmek için aşağıdaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Kıbrıs’a Feribotla Gidenlerin Yorumları

Aşağıdaki videodan çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Akgünler denizcilik tarafından yürütülen bu taşımacılık yöntemi, aşağıdaki gibi sonuçlar doğurabilmektedir.

Firmalar tüm seferlerini karşılıklı yapmaktadır. Kıbrıs’tan kalkan feribotlar daha çok saat 16:00 sıralarında kalkış yapmakta ve 23:00 – 00:00 arasında Taşucu limanına ulaşabilmektedir.

Taşucu feribot seferleri, Taşucu – Girne, Taşucu – Tripoli, Taşucu – Magusa ve Girne – Taşucu, Tripoli – Taşucu, Magusa – Taşucu arasında yapılmaktadır. Feribot seferleri ve saatleri hakkında bilgi alabilmek için tercih ettiğiniz denizcilik firmasının sitesindeki sefer saatlerini inceleyebilirsiniz. (bkz: Akgünler Denizcilik)

Deniz Ulaşım Firmaları

Türkiye ile Kıbrıs arasında taşıma ve nakliye işlemlerinin büyük bir bölümüm deniz yolu ile yapılmaktadır. Kıbrıs’a eğitim için giden öğrenci sayısının çok olması, çeşitli iş alanlarında ticaret yapanların bulunması, günlük feribot yolculuğuna ihtiyaç oluşturmaktadır. Deniz ulaşım firmaları Taşucu limanı ile Kıbrıs Girne, Magusa gibi birçok limana günlük feribot seferleri düzenliyorlar. Ulaşım için belirlenen feribot ücretleri ve saatleri bilgilerini sitelerinde yayınlıyorlar.

Bu firmalar, müşterilerine online bilet satışı yapıyorlar. Feribotlarında ve limanlarda verdikleri hizmetler ile konforlu hizmet vermeye çalışıyorlar. Aynı güzergahta farklı firmaların hizmet vermesi, hizmet kalitesinin artmasına ve büyük bir rekabetin yaşanmasına neden olmaktadır. Firmaların sefer saatlerini yayınladıkları listede, her iki taraftan da feribot kalkış saatlerini gösteriyorlar.

Arabalı ve Arabasız Feribotlarda Farklılıklar

Mersin Taşucu limanı ile Kıbrıs arasında yapılacak feribot yolculuğunda yolcular bilet alma işlemlerini yaparken, arabalı ya da arabasız yolcu seçeneklerine göre bilet alma işlemlerini yaparlar. Bilet alma işlemlerinin yolcu seçimi bölümünde, yetişkin, öğrenci, diplomat, bebek yaş grupları, asker, gazi, subay ailesi seçenekleri ile birlikte araç türü ve araç sayısı seçimleri vardır.

Yolcular bu bölümlerde doldurdukları bölümlere göre feribot ücret seçeneklerini oluşmasını sağlarlar.

Önemli Uyarı : Arabalı feribotlar oldukça yavaş gitmektedir. Sadece yolcu taşıyan feribotlar daha hızlı gitmektedir.

Her seçenek için firmaların sundukları fiyatlar farklıdır. Yolcu sayısı ve araç sayısı feribot ücretlerini etkileyen en önemli unsurdur. Öğrenci, gazi, asker ve diplomat özelliği bulunan kişiler feribot ücretleri indirimli olarak uygulanmaktadır.

Biletlerinizi alırken, gidiş ve dönüş tarihlerinizi belirleyebilirsiniz.

Kıbrıs Feribot Bileti Nasıl Alınır ?

Feribot ile yolculuk için bilet alma işlemleri online bilet satışı yapan internet sitelerinden veya bu hizmeti sunan firmaların kurumsal web siteleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Taşucu ile Kıbrıs arasında belirlenen feribot sefer saatleri için bilet alma işlemlerinizi günler öncesinden online olarak yapabilirsiniz. Taşucu limanından Kıbrıs’a günü birlik gidebilir veya uzun süreli gidebilirsiniz. Bilet alma işlemlerinizde dönüş tarihiniz belli değilse sadece gidiş biletinizi alabilirsiniz.

Gidiş dönüş biletleri için firmalar yolculara indirimli bilet avantajları sunabilmektedir. Ayrıca online feribot bileti ödemelerini kredi kartı ile yapabilir ve bankaların kredi kartlarına tanıdıkları taksit seçenekleri sayesinde biletlerinizi taksitli olarak alabilirsiniz.

Taşucu Limanına Gidiş

Kıbrıs yolculuğu için bilet aldığınız feribot firmaları, yolcularının limana ulaşımda zorluk çekmemeleri için müşteri hizmetleri aracılığı ile yönlendirme yapmaktadır. Mersin merkezden ya da Silifke merkezden Taşucu limanına nasıl gidebileceğinizi sizlere, adım adım tarif edeceklerdir.

Araba ile gelecek olan yolcular aynı şekilde takip edecekleri güzergahları öğrenebilirler. Tüm yolcuların, feribot sefer saatinden en az bir saat önce limanda olması istenmektedir. Yolcuların feribota alınması, feribot içerisinde yerlerine geçmeleri, bilet kontrolleri, araç binişleri belirli bir zaman alacağı için önceden gelmeleri istenmektedir.

Tüm feribotlar belirlenen sefer saatinde kalkış yapmakta ve liman trafiğini engellemeden yolculuğuna başlamaktadır.

Feribot Seferleri Tarifeleri

Mersin İlinin Silifke İlçesinde bulunan Taşucu limanı ile Girne arasında feribot seferleri düzenlenebildiği gibi deniz otobüsü seferleri de bulunmaktadır. Feribot seferleri tarifeleri yaz tarifesi ve kış tarifesi olarak iki grupta belirlenmektedir.

Firmalara göre değişen feribot saatleri arasında, Taşucu’ndan Girne’ye saat 11:30 Girne’den Taşucu’na ise 09:30 olarak belirleyen firmalar vardır. Taşucu limanından haftanın her günü saat 24:00 sıralarında kalkan feribot ve deniz otobüsleri seferleri bulunmaktadır. Taşucu limanından Girne’ye deniz ulaşımı sağlayan firmalar arasında, Filo Denizcilik ve Akgünler Denizcilik firmaları bulunmaktadır. Bu firmalar, günlük durumlara göre feribot seferleri saatlerini önceden belirler ve web sitelerindeki bilet satış bölümlerinde göstermektedir. Yolcular buradaki bilgilerden faydalanarak bilet alma işlemlerini gerçekleştirirler.

Feribot Yolculuğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Özellikle yaz aylarında insanlar feribot üzerinde açık havada yolculuk yaparak, denizin ve güneşin tadını çıkarmaya çalışmaktadır. Firmalar feribotlarını sürekli yenilemekte ve tüm yolcularının faydalanabilmesi için feribot içerisinde cafe bölümlerini bulundurmaktadır.

Arabalı yolculuk yapmak isteyenler, arabaları ile feribota bindikten sonra, Taşucu’dan Girne ya da Magosa’ya kadar, arabalarından çıkarak feribotun üst katında yolculuklarını yapabilirler.

Feribot hizmetlerinde firmalar, yolcu ve yük taşımacılığı alanında beklentilerin çok üzerinde kaliteli hizmet vermeye çalışmaktadır. Yolcular kaliteli hizmetleri daha hızlı ve ekonomik olarak almaya çalışmakta ve bunu sağlayan firmalara güven duymaktadır. Feribot yolculuğu insanlara hep keyifli gelmiştir ve güzel anlar yaşamalarına neden olmaktadır. Mersin Taşucu’ndan Kuzey Kıbrıs’a gitmek isteyenler için feribot saatleri sürekli güncel olarak tutulmakta ve firmaların sitelerinde yayınlanmaktadır. Online bilet satış hizmeti veren web siteleri feribot hizmetleri sunan firmaların siteleri ile bağlantılı çalışarak, feribot saatlerini firmaların yaptığı düzenleme şeklinde yayınlamaktadır.

Feribot yolculuğu planlaması yaparken, öncelikle gideceğiniz tarihi belirlemeli, feribot saatlerini incelemelisiniz. Kuzey Kıbrıs’a gitmek için feribot saatleri gündüz saatleri ve gece saatleri olarak belirlenmiştir. Taşucu’dan her gün en az bir feribot seferi bulunmakta ve Kıbrıs’a her gün gidebilme fırsatınız bulunmaktadır.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *