Hayvanlar Dünyası

Dünya’nın En Güzel 6 Farklı At Irkı

Atlar memeliler sınıfından bir canlıdır. Genellikle asil bir hayvan olarak tanınırlar ama oldukça hassas hayvanlardır. Köpeklerden sonra insanın en sadık dostudur atlar. Atlar da kendi arasında ırklarına göre ayrılıyor.
Dünyanın En Güzel Ve En Güçlü At Irkları:
Dayanıklılığı, atikliği, hızları ve iş görebilirliği yüksek olan atlardır.

En Popüler Yakışıklılar : Arap Atları

Arap atları, dünya da ünlü oldukça tanınmış atlardır. Orta Doğu’daki atların kalıntılarında çok eski ırkların başında gelir. 4500 yıllık modern attır. Tarih zarfında bu atlar savaşlarda, ticaretlerde oldukça çok kullanıldı. Bunun nedeni Arap atları hızlı, dayanıklı ve güçlüler. Bir Arap atı almak isterseniz aşağı yukarı 100 bin doları gözden çıkartmalısınız.

Yarışların Galibi Safkan Atlar

Yarışlardaki gösterdikleri hız ve dayanıklılık yeteneklerinden dolayı ünlü bir türdür. Safkan atlar hem sıcakkanlı hem de öfkeli atlardır. Safkan at cinsi özellikleri, uzun boylu, dayanıklı, ince, hızlı ve atletik olmasıdır. Safkan atların fiyatı yaklaşık olarak 90 bin dolardır.

En Eski Irklardan Morgan Atı

Morgan atı, Amerika Birleşik Devletleri’nde geliştirilmiş bilinen en eski ırklardan kabul edilir. Güçlü özelliklerinden dolayı dünyanın en iyi atları arasında yerini alır. Morgan atı 1978’li yıllarda ağır iş taşıtmak için kullanılırdı. Kereste taşımacılığı işlerinde kullanılırdı.

Kütük çekmek konusunda kendi ağırlığına karşı neredeyse iki katı ağırlığa sahip olan rakiplerini genellikle yenerdi.

Benekli At

Amerika Birleşik Devletleri’nde yetişen Amerika benekli atları çok güçlü olmasından dolayı dünyaca ünlü at türleri arasındadır. Oldukça pahalı atlar arasında da üst sıralardadır.

Çeyrek At

Çeyrek at, Amerika Birleşik Devletleri’nde yetiştirilmiş dünyadaki ünlü at ırklarından biridir. Kısa mesafe oldukça hızlı depar atarak öne çıkar. Diğer atlara “çeyrek mil” kadar fark atarak geride bıraktığından dolayı “Çeyrek At” denilmiştir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en ünlü at türüdür. Hem yarışlar da hem de rodeolarda kullanılır. At gösterilerinde de oldukça yetenekli ve çiftlik atı olarak da yardımcı bir at olarak bilinir.

Dünyanın En Güzel Ve Vahşi At Irkı: Mustang

Mustang atları vahşi atlardır. Fakat bir ara evcileştirildiler. Gerçek Mustanglar, sömürgelik zamanında İspanyol atlarıydı. Renkleri sabit değil, farklı renklerde de olabilirler. Günümüzde ki serbest halde gezen Mustang atları sürülerine insanların tarafından yapılar genetik takviyesiyle, Birleşik Krallıktaki süvari atları ve çeyrek mil atları türünün karışımından meydana gelmiş bulunmak.