Kıbrıs’da Araba Fiyatları Nasıl?

Araç fiyatları hem sıfır hem de ikinci el olarak tüm dünyada ilgi görmeye devam ederken Kıbrıs pazarında fiyatların nasıl olduğu da oldukça merak edilir. Araçların fiyatlarını belirleyen etmenler arasında maliyet kadar alınan vergiler de olduğundan dolayı farklı ülkelerde farklı fiyatların geçerli olması kaçınılmazdır. 

Türkiye bu listede en çok vergi alan ülkeler sıralamasında olduğundan dolayı araç fiyatları yüksektir. Pandemi dönemiyle birlikte sıfır araçların üretimlerinde aksama olması ise ikinci el araçların daha yüksek rakamları görmesine neden olmuştur. Kıbrıs üretim konusunda sıkıntı yaşayan ülkelerden bir tanesi olması dolayısıyla fiyatlarda yaşanan yükselişi engelleyememiştir.

Uygun Rakamlara Araçlar  

Yine de vergi oranlarının daha düşük olması ikinci el başta olmak üzere araç fiyatlarının Türkiye’ye oranla neredeyse %15-30 oranında daha düşük olmasına neden olur. Türkiye’de kullanmak için farklı işlemlerin yapılması gerekli olduğundan Kıbrıs’ta yaşayanların daha çok tercih ettikleri bir satın alma işlemidir. Uygun rakamlı ve farklı ikinci el araç modellerinin bulunması da mümkün olan bir pazardır.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *